1 yaş pastaları

10 Ağustos 2009 Pazartesi

Zeynep'in Baby Tv Temalı 1 Yaş Pasta ve KurabiyeleriZeynep'in Baby Tv 1 Yaş Pastası

Hayriye Hanım'la günlerce mailleştik durduk, her mailde daha çok güldük daha çok eğlendik.. Sevgili Zeynep Selcen'in 1 Yaş Pastasının neresine börtü böcek koyacağımızı, kuzumuz mutlu olsun diye Baby Tv'nin doğum günü şarkısında ne varsa pastasında olsun istedik..
Zeynep'in Baby Tv 1 Yaş Pastası

Sadece Baby Tv kelebeği yetmez, fili, zurafası da olmalı dedik. Hatta güneşimiz gülsün gokkuşağımız parlasın istedik.. Eee tabiki bu prenses için olduğundan pespembe bir gökyüzü olsun dedik. Ne de olsa dünya bizim dünyamız, bu dünyada gökyüzü pembe :D
Zeynep'in Baby Tv 1 Yaş Pastası

Eee minik prensesimiz doğum gününde pembe üzeri yıldızlı elbise giyerde pastasının figürü aynı elbiseyi giymez mi :) giyer giyerr.. hatta ayakları üşümesin diye minik beyaz çorapları bile giyer :)
Zeynep'in Baby Tv 1 Yaş Pastası

İtiraf etmeliyim bunlar benim ilk fil ve zürafa figürlerim.. Ama yaparken çok keyif aldığım figürler oldular :) Dilerim bundan sonra da sık sık yaparım.. Böyle şaşı bakan sevimli pembe saçlari olan ve elbette kurdelesi tepesinde duran bir fil yapmaktan kim keyif almaz ki?..
Zeynep'in Baby Tv 1 Yaş Pastası

Zürafamız aslında kırmızı burun olmalıydı, ne de olsa Baby Tv'nin zürafası kırmızı burunlu.. Ama sevmedim öyle zürafayı, bende kırmızı siyah benekli, siyah boynuzlu ve saçlı yaptım işte :) Eee canım birazda sanatçının özgün fikri olmalı dimi amaaaa :P
Zeynep'in Baby Tv 1 Yaş Pastası

Ah bu guneşş.. ve kelebek :) Nasıl da güzel gülüyorlar dimi. İnsan onlara bakınca gülümsüyor gayri ihtiyari.. Şimdi her güneşe baktığımda bana göz kırptığını düşünüyorum, mutlu oluyorum :) Sanırım bu pembe gökyüzü bende çok etkili oldu.. Başımda pembe bulutlaarr :)
Zeynep'in Baby Tv 1 Yaş Pastası

Pasta vanilyalı kek, limonlu krema, muz ve bool damla çikolatalı. Aslında ilk planlanan çilekli olmasıydı ama sanırım mevsim kaçmak üzere çilekte, bulamadım tazelerinden. Ee donmuş meyvede tercih etmediğim için pastada bende tazesinden muzlu yaptım. Çok güzel kokuyordu vesselam, Hayriye'nin dediğine göre tadıda pek güzelmiş.. Ee yiyenlere afiyet olsun o zaman :)
Eee madem pastamızı yaptık, yalnız bırakmayalım onu.. Bir saksı dolusu takım kurabiyelerini de dizelim yanına. Hem gelen çocuklarada armağan olur.
Zeynep'in Baby Tv Kurabiyeleri

Kurabiyeler tarçınlı ve zencefilli. Balla yapıştırılan şeker hamuru ile tatlandıkça tatlanmışlar. Eee birde güzel süslenince hepsi çok yakıştılar pastanın yanına canıımmm...
Zeynep'in Baby Tv Kurabiyeleri

Elbette pembe saksıda. Pasta pembe olurda saksı olmazmı.. Her bir kurabiyede başka bir süsleme detayı.. Fil, zürafa, güneş, gökkuşağı, olmaz sa olmaz kelebek ve uğur böcekleri :)
Zeynep'in Baby Tv Kurabiyeleri

Canım Zeynep'im, ee bide kıymetli ismini unutmayalım Selcen'imde diyelim sonra Erdoğan Bey kızmasın, Canımmm Zeynep Selcen'im dilerim her mutlu gününde ailenle sevdiklerinle beraber hep gülersin..


Ve bu mutlu zamanlarında bende özel pastalarımla yanında olurum..

kaynak: ozelpastam.blogspot.com

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder

Yemek Tarifleri Copyright © 2011