Nişan ve Düğün Pastaları

10 Ağustos 2009 Pazartesi

Biliyorum eğitim programını görmekten çok sıkıldınız ama nedendir bilmiyorum içimden hiç yazmak gelmedi uzun zamandır. Havalardanmı desem, bilmiyorum bir bunalım durumları içerisindeydim. Şimdi resimlerini göreceğiniz modelleride sıkı takipçilerim Şekerden Düşlerden ve facebookdaki grubumda görmüşlerdir herhalde. Ama sadece blogumu takip edenleride düşünerek yine buraya birkaç kelime ile eklemek istiyorum.

Yukarıdaki düğün pastası kardeşim için hazırladığım düğün pastası maketi. Benim ilk düğün maketi çalışmamdı. (Gelinlik gibi görünmesede gelin figürün üzerindeki bir gelinlikdir :) Kardeşimin gelinliği kırık beyaz olduğundan öyle yaptım ama biraz fazla kırmışım beyazı herhalde)
Tabiki benim için ilk deneyimin yanında kendi ekipmanlarımdan kilometrelerce uzakta olmasıydı. Gülleri İzmirde hazırladım ( O koşturma telaşında yardımlarını esirgemeyen Bahar'ada çok teşekkürler) ve sağsağlim otobüsle İstanbul'a kadar götürmeyi başardım. Sağolsun Ebru ve Burcu maketi son haline getirirken atölyelerini kullanabileceğimi söylediler. İyikide orada yapmışım evde yapılacak iş değilmiş onu kesinlikle anlamış oldum. İkram edilecek kısımı ile o telaşda uğraşamayacağım için yine Hansel ve Gretel ekibine başvurduk. Tekrar buradan teşekkür ediyorum bu ilk deneyimde beni yalnız bırakmadıkları için. Ayrıca İstanbul'da bana ekipmanlarını atölyelerini kullanabileceğimi söyleyen tüm arkadaşlarımada çok teşekkür ediyorum .

Bu kurabiyeleride düğün yemeğinde misafirlere dağıtmak için yaptık. Yaptık diyorum bunun için çok eğlenceli bir grup kurduk. Kardeşim , yengem ve büyükkk organizatör yamağım Beyza ile birlikte organize olarak 85 kutu hazırladık. Amacımız herkese birer tane vermekdi ama son anda davetli sayısı değişince her çifte birer tane vermek zorunda kaldık. Bu kurabiyeler içinde sevgili Pastacı'mız Burcu'nun ekipman desteği için çok teşekkür ediyorum. İstanbul'a gitmişken alışverişlerimiz sırasında kısıtlı bir zamanda şirin atölyesinide ziyaret etmiş oldum. İçerisi rengarenk maketlerle ve mis gibi yayılan kokularla vede en önemlisi Burcu'nun güler yüzüyle sımsıcaktı.
Bembeyaz mine çiçekleriyle donanmış nişan pastasını İstanbul dönüşü hazırladım .

Bu nişan pastasını aylar evvel Figen ile birlikte hazırlamıştık ama yayınlama fırsatı bulamamıştım , fırsat bugüneymiş.

BakeShopdaki ilk seminerimizin resimleri çok yakında..

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder

Yemek Tarifleri Copyright © 2011